O MAS Mezilesí

LOGO IROP

V místní akční skupině (MAS) se potkávají aktivní občané, podnikatelé a zástupci veřejného i neziskového sektoru s cílem rozvíjet region a pomáhat zlepšovat život místních obyvatel. MAS  slouží jako platforma pro spolupráci nejen obcí, ale i dalších aktivních subjektů na území MAS.

Celý text

Rozvoj čtenářství ve škole i doma

 19. února 2018 v Městské knihovně Poděbrady

Nalaďme se společně na čtení: rozvoj čtenářství ve škole i doma

v čase 16:30 – 18:30

s Mgr. Irenou Polákovou a Mgr. Evou Bělinovou ze čtenářských klubů Nové školy, o. p. s.

Zveme vás na dílnu čtení jako efektivní cestu k rozvoji dětského čtenářství. Přijďte si sami na sobě vyzkoušet aktivity, které podporují děti v četbě. Seznámíte se s metodami práce s knihou a dalšími technikami (čtenářské kostky, čtenářské zápisníky).

Čeká vás praktická ukázka tematického plánu rozvoje dětského čtenářství pro 6. ročník ZŠ/ primu víceletého gymnázia. Představíme vám současné dětské knížky – krásné pomůcky, bez nichž to nejde: čas na prohlížení rozmanitých dětských knih, které možná u vás chybí a děti zaujmou.

www.ctenarskekluby.cz – zdroj inspirace

 

Pracovní skupina s tématem Čtenářské gramotnosti

v čase 18:45 – 20:00

Pojďme společně diskutovat o tom, co pro nás znamená čtení, jak je možné u našich dětí, žáků rozvíjet zájem o čtení a práci s knihou. Ať už mluvíme o školním nebo předškolním vzdělávání. Jaké aktivity již v tomto směru realizujeme nebo nám přijdou smysluplné a podporující v rozvoji čtenářské gramotnosti?

 

Vaši účast na obou setkáních, prosím, potvrďte nejpozději do čtvrtka 15. 2. 2018 na e-mail: mapvzdelavanipodebrady@gmail.com nebo na telefonní číslo 721 277 996.