O MAS Mezilesí

V místní akční skupině (MAS) se potkávají aktivní občané, podnikatelé a zástupci veřejného i neziskového sektoru s jedním cílem rozvíjet region a pomáhat zlepšovat život místních obyvatel. Na principu rovnosti hlasů každého člena, ať už se jedná o obec, neziskovku, firmu nebo soukromou osobu, pomáháme realizovat projekty, které v rámci společně připravené strategie rozvíjí život v regionu. MAS  slouží jako platforma pro spolupráci nejen obcí, ale i dalších aktivních subjektů na území MAS.

Celý text

Muzejní noc Polabského muzea Poděbrady

Pátek 10. 6. 2016 od 17:00 do 22:00 hodin

Hlavní budova Polabského muzea Poděbrady, Palackého 68:
Večerní prohlídka stálých expozic a výstav – Dobrodružství cyklistiky, éra vysokého kola v Čechách a Plavby po Jadranu… nejen ta známá místa.

Komentovaná prohlídka výstavy Dobrodružství cyklistiky s doprovodným programem pro děti.

 

21:00 Divadelní vystoupení v klášterní zahradě – U CÍLE! (Velocipedisté a Ema Destinnová) vystoupení divadelního spolku Mrsťa Prsťa Kouřim.
Divadelní hra o velkém závodu velocipedistickém "U cíle" inspirovaná nedochovanou hrou první české velocipedistky Emy Destinnové.

 

Památník Krále Jiřího z Poděbrad, na II. nádvoří zámku Poděbrady :

Večerní prohlídka expozice o králi Jiřím z Poděbrad v zámecké kapli s gotickými nástěnnými malbami a galerie Bohuslava Schnircha.

  

Jednotné vstupné 20,- Kč, předškoláci zdarma.